Jasełka - 20 grudnia 2013 r.

0

20 grudnia 2013 r. klasa 4b z wychowawczynią A. Gawriłow zaprosiła uczniów klas IV – VI na nietypowe jasełka. Ten wyjątkowy dzień postanowili przybliżyć inscenizacją teatralną, która rozgrywała się na peronie 4 dworca kolejowego, na którym spotkali się różni ludzie – szukający swojego miejsca chłopak, który nie mógł znaleźć wspólnego języka z ojcem, skupieni na zakupach małżonkowie, dla których najważniejsze były drogie prezenty dla ich syna, zmęczeni pracą Mikołajowie narzekający na niskie zarobki, reporterki telewizyjne szukające sensacji i Józef z Maryją jadący do Człowieka. Wspólne oczekiwanie na pociąg, który ostatecznie nie odjechał, sprawiło, że zaczęli oni ze sobą rozmawiać, a dzięki rozmowie rozumieć, co jest najważniejsze – nie tylko w tym dniu…
Poezja ks. J. Twardowskiego oraz piękne piosenki w wykonaniu Agnieszki, Asi i Patrycji Tomaszewskich z kl. 5c (wych. G.Nowak) wprowadziły widzów w świąteczny nastrój zadumy i refleksji.
Na koniec wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali maleńkie pakunki, w których znajdowały się świąteczne życzenia. Wesołych Świąt!

Komentarze zamknięte.