Apel z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II

0

 „Musicie od siebie wymagać”  (święty Jan Paweł II)

Pod takim hasłem w dniu 24 kwietnia w naszej szkole  odbył się uroczysty  apel poświęcony  kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

Uczniowie klas IV – VI  zaprezentowali  montaż słowno – muzyczny,  dzięki  któremu mogliśmy  wspomnieć  życie największego spośród Polaków – wspaniałego człowieka, będącego  wzorem do naśladowania dla obecnych oraz przyszłych pokoleń.

W rolę Jana Pawła II  znakomicie wcielił się  Michał Kuśmirek z klasy 4a, który bardzo chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci  za pośrednictwem reportera – czyli Mateusza Szmuca z klasy 6c.   Nie zabrakło   pięknych recytacji,  piosenek oraz  prezentacji multimedialnej.  Agnieszka, Asia i  Patrycja Tomaszewskie    zachwyciły publiczność wykonaniem piosenki „Pokolenie JPII”.  Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną  piosenkę papieża – „Barkę”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie apelu, szczególnie  katechetkom – pani Emilii Mickiewicz i pani Eli Buczkowskiej.

I choć Ojca Świętego Jana Pawła II nie ma  już pośród nas, ale na zawsze pozostanie  pamięć o Nim  i Jego słowach skierowanych do dzieci i młodzieży:

„Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście moją nadzieją! Musicie od siebie wymagać, choćby  inni od Was nie wymagali”!

Komentarze zamknięte.