Wycieczka klas czwartych do Czarnocina

W dniach 26-28 maja 2014 roku klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Szkoły Aktywnego Wypoczynku „Frajda” w Czarnocinie. Leżący nad Zalewem Szczecińskim ośrodek  przywitał ich piękną, słoneczną pogodą, która pozwoliła nie tylko na skorzystanie z kajaków, ale i na krótką zabawę w ciepłych wodach zalewu. Jeszcze tego samego dnia uczniowie spróbowali swoich sił w wieczornym karaoke, później zaś raczyli się kiełbaskami przy wspólnym ognisku. Koniec dnia zaznaczył się przepięknym zachodem słońca….

Dzień drugi, niestety, był bardzo wietrzny. Nie przeszkodziło to klasie 4b stawić się na zbiórkę o godzinie 6.00, by wraz z wychowawczynią wybrać się na „wschód słońca”. Oczywiście, o tej porze słońce stało już wysoko na niebie, ale rześkie powietrze i wspólny daleki spacer przez łąki sprawiły, że obudziły się świetne humory i apetyt na porządne śniadanie!

Przed południem uczniów czekała kolejna atrakcja – cukierkowe podchody. Podczas gdy grupa poznawała czarnocińskie lasy, wyznaczone osoby z obu klas przygotowywały wskazówki do ukrytych skarbów. Wykazali się przy tym wyjątkową fantazją i poetyckim talentem! Było  wiele zabawy i śmiechu, kiedy po powrocie ze spaceru wszyscy zaczęli szukać ukrytych na terenie ośrodka podpowiedzi J W nagrodę każda klasa podzieliła się znalezionym skarbem – wielką torbą słodyczy.

Po południu czekała kolejna atrakcja – wspinaczka na ściance i „skrzynki”. Przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa i wyposażeni w profesjonalną uprząż po okiem instruktorów zmagali się uczniowie z wysokością i …wiatrem.

Wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, bawili się na wspólnej dyskotece. Zmęczenie i emocje sprawiły, że sen przyszedł szybko i był wyjątkowo błogi.

Ostatni dzień spędzili w ośrodku na zabawach i grach integracyjnych. Na koniec wspólnie przyrządzili pizzę, którą zjedli ze smakiem. Wybrali się też na plażę, by pożegnać się z tym wspaniałym miejscem.

Około 14.00 przyjechał autokar, który zabrał ich do Szczecina, gdzie czekali stęsknieni Rodzice.

Wycieczka była świetna i stanowczo za krótka!