OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ "PROBLEM Z GŁOWY"

0

Problem wszawicy nigdy nie przestał być aktualny. Z różnym natężeniem pojawia się on w placówkach edukacyjnych. W naszej szkole został więc zrealizowany Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej ,,Problem z głowy’’, podejmujący działania zapobiegające szerzeniu się wszawicy w szkołach. Wszawica nie musi być problemem. Nie bójmy się o niej rozmawiać. Istnieją skuteczne sposoby na jej zapobieganie i leczenie.

Współpraca rodziców, pedagogów i pielęgniarek szkolnych była podstawą Programu. Uczniowie z klas 1-6 brali udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych, które przeprowadzili wychowawcy w oparciu o zaproponowane przez Program scenariusze. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym jest wszawica, jak jej przeciwdziałać i jak skutecznie leczyć. Tolerancja wobec osób dotkniętych problemem była ważnym punktem zajęć. Rodzice naszych uczniów otrzymali Poradniki edukacyjne nt. wszawicy i jej zwalczania, a także mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach z pielęgniarką szkolną. Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające przygody BubbleBoya i Pana Wszy.

Wybrane plakaty zostały zamieszczone na stronie internetowej www.problem-z-glowy.pl i reprezentują naszą szkołę w podsumowującym Program ,,Problem z głowy’’ konkursie plastycznym. Prace, które zdobędą największą ilość głosów w głosowaniu internetowym, zostaną nagrodzone. Głosować można do 12 grudnia 2014r. na wyżej wymienionej stronie w : ,,Strefa szkół; Oddaj głos na swoją szkołę’’. Zachęcamy do odwiedzania strony Programu oraz do oddawania za jej pośrednictwem głosów na prace naszych uczniów, Waszych koleżanek i kolegów!! Dziękujemy za każdy oddany głos. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za udział w Programie.

Prace naszych uczniów możesz obejrzeć na naszej stronie  w zakładce “Programy”.

Koordynatorki Programu ,,Problem z głowy’’: Anita Karakiewicz – pielęgniarka szkolna Katarzyna Borzycka – wychowawca świetlicy

 

Komentarze zamknięte.