Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "BÓBR"

11 MARCA 2016 R.  – PODSUMOWANIE X MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO “BÓBR” NA UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU –  MICHAŁ KUŚMIREK  LAUREATEM  !

Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie, na wzór Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs  jest przeprowadzany raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajów.
W Polsce, organizatorami Konkursu Bóbr są:m.in.: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Stowarzyszenie Nauczycieli Technologii Informacyjnej oraz Uniwersyteckie Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania  UMK  w Toruniu.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną .
W tym roku szkolnym w zawodach X edycji Konkursu Informatycznego “Bóbr” uczestniczyło  ponad 4,5 tys. uczniów z klas IV –VI.  Nasza szkoła już po raz kolejny brała udział w konkursie, w tegorocznej edycji startowało  17 uczniów. Najlepszy wynik uzyskał Michał Kuśmirek z klasy VIa  zdobywając  II miejsce w kraju i tytuł laureata.  Jest to duży sukces, gdyż mniejszą ilość punktów, niż laureat I miejsca  uzyskało  tylko dwóch uczniów w kraju – w tym Michał!
Laureaci wraz z opiekunami   zostali zaproszeni  do Torunia na podsumowanie Konkursu Bóbr oraz rozdanie nagród.
Uroczystość odbyła się 11 marca 2016 r.  na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.  Podczas podsumowania laureaci, ich opiekunowie oraz rodzice wysłuchali historii konkursu, wykładu prof. Macieja Sysły (koordynatora konkursu) na temat robotów i ich wykorzystania  w edukacji oraz odebrali dyplomy i nagrody: tablety, zestawy głośnikowe, smatfony, programy komputerowe oraz powerbanki. Uczniowie  zwiedzili  także Muzeum Komputerów mieszczące się na uczelni .
Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!