Dzień Ziemi w SP 46

W dniu 21.04.2017. w Szkole Podstawowej nr 46  uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi.
Z tej okazji odbył się Wiosenny Turniej Ekologiczny dla klas 4-6. Uczniowie zaczęli przygotowania dużo wcześniej.
W I etapie wszyscy rozwiązywali test z zakresu ekologii i ochrony środowiska.Każda klasa wykonała zabawkę ekologiczna według własnego pomysłu oraz plakat na temat: ,,Nasza Ziemia- skutki zanieczyszczeń”.
Kolejne zadanie dla klas polegało na ułożeniu rymowanki o tematyce ekologicznej.
Finał turnieju odbył się na sali gimnastycznej. Każda klasę reprezentowało 2 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali test w I etapie.
Na turniej składało się 10 konkurencji. Drużyny walczyły o tytuł najlepszej klasy ekologicznej. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedza z zakresu ekologii. Uczestniczyli też w konkurencjach sprawnościowych.Emocje sięgały zenitu! Publiczność stanowili wszyscy uczniowie klas 4-6 wraz z wychowawcami. Wspierali oni swoje drużyny głośnym, kulturalnym dopingiem.
Wszyscy świetnie się bawili i aktywnie uczestniczyli w tej wyjątkowej lekcji przyrody.
Wyniki Wiosennego Turnieju Ekologicznego:
I miejsce- klasa 6b
II miejsce- klasa 5a i 6a
III miejsce- klasa 6c

Gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  w dziale “Galeria”.