Koncert w Filharmonii

W dniu 18 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność  obejrzeć spektakl „Góra –dół –być jak Karłowicz” w Filharmonii w Szczecinie. Wydarzenie to różniło się od innych  koncertów, ponieważ było one zrealizowane  z udziałem aktorów. Spektakl muzyczny miał  na celu przybliżyć uczniom sylwetkę jednego z najbardziej  twórczych kompozytorów Polsce – Mieczysława Karłowicza. Fabuła opowieści oraz nowe kompozycje zostały napisane w taki sposób, aby dzieci miały szanse na świadome obcowanie z muzyką i historią Mieczysława Karłowicza. Uczniowie podziwiali wspaniałą architekturę budynku,  słuchali utworów inspirowanych twórczością wielkiego kompozytora, wielu z  nich zwróciło uwagę na wspaniałe efekty świetlne. Z pewnością wrócą tu, aby ponownie spędzić niezapomniane chwile.

Marta Poździak