Ptaki i ptaszyska w Szczecinie

0
Powarsztatowa wystawa prac naszych uczniów w Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie
Uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach rzeźbiarskich prowadzonych przez artystę rzeźbiarza – Stanisława Motykę i jego zespół w ramach działań aktywizujących społeczność lokalną w obszarze rewitalizacji Szczecina. Uczestnicy warsztatów wraz z nauczycielką plastyki p.Gabrielą Garczyńską , a także z rodzicami  realizowali własne pomysły lub szukali inspiracji poprzez rozmowy z autorami projektu (Stanisław Motyka, Dorota Jędrzejewska-Motyka) . W warsztatach udział wzięło prawie 200 osób w różnym wieku od przedszkolaków po osoby dojrzałe. Wybrane formy gipsowe (26 sztuk) zostały odlane z brązu i po wystawie trafią na szczecińskie podwórka. „Ptaki i ptaszyska” nazwą nawiązują do słynnych ptaków Hasiora i miały mieszkańców Szczecina przenieść w świat sztuki, w świat lepienia z gliny pod okiem znawcy tematu, jakim jest Stanisław Motyka.
„Ptaki i ptaszyska” to część realizowanego od 2017 roku projektu finansowanego przez Urząd Miasta Szczecin, pt. „Niwelacja błędów infrastrukturalnych poprzez sztukę ulicy – Street Art”.  Nasi uczniowie byli autorami wielu atrakcyjnych prac, a dnia 12 lutego zostali zaproszeni  ze swoim wychowawcą na uroczyste otwarcie powarsztatowej wystawy rzeźb w galerii „Na strychu”  w DK  13 Muz . Prace będzie można zobaczyć  do 27 lutego. Wstęp wolny. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Kornelia Mądrawska, Igor Dolecki, Dawid Łyp, Oliwier Michalak, Szymon Rećko, Aleksandra Araszewska, Julia Józkowska, Julia Romer (uczniowie klasy 6c) oraz Natalia Kusz (uczennica klasy 7a) .
Wszystkim artystom gratulujemy i zapraszamy do galerii „Na strychu” w DK 13 Muz.
Obejrzyj zdjęcia z uroczystości w dziale “GALERIA”.

Komentarze zamknięte.