Turcja - Szkolny projekt e-Twinning

0
Nasza szkoła w  projekcieTwinning
Co to jest eTwinning? eTwinning jest częścią Comeniusa, unijnego programu dla szkół. Jest to program którego celem jest zachęcenie nauczycieli, oraz uczniów z krajów Unii Europejskiej, do podjęcia wspólnych działań edukacyjnych za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych dostępnych w szkołach lub w domach uczestników.
W ramach realizacji programu koła języka angielskiego dla klas 4-6  zarejestrowaliśmy naszą szkołę na platformie edukacyjnej eTwinning  i  nawiązaliśmy współpracę  ze szkołą w Turcji . Projekt zatytułowany jest „Ważne dni i wydarzenia w mojej szkole”.
Głównym celem projektu jest poszerzenie słownictwa języka angielskiego, zachęcenie uczniów do wspólnego poznania się, podniesienie umiejętności uczniów w zakresie technologii ICT, poszerzenie wiedzy o kulturze i zwyczajach Turcji, poszerzenie horyzontów poznawczych i społecznych uczniów. Czas trwania projektu : grudzień 2017- kwiecień 2018. W każdym miesiącu mamy zaplanowane różne działania w obu szkołach, a następnie wymieniamy się zdjęciami oraz relacjami z tych wydarzeń. W styczniu wymieniliśmy się kartkami noworocznymi z życzeniami w trzech językach : angielskim, tureckim i polskim. Kartki były wysyłane drogą pocztową. Przed nami Wiosenny Festiwal w Turcji oraz ciekawe akcje zaplanowane na marzec w naszej szkole. 
Zapraszamy do galerii.
Marzena Wawer

Komentarze zamknięte.