Wycieczka do EcoGenerator

Dnia 23 maja br. uczniowie klasy 8A wraz z p. Ewą Gajos byli na wycieczce w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów- EcoGenerator, w Szczecinie. Uczniowie zostali zapoznani z procesem pozyskiwania czystej energii z odpadów, oraz wynikających z tego korzyści dla środowiska naturalnego. Dowiedzieli się m.in. że Zakład unieszkodliwia 150 tys. ton odpadów komunalnych rocznie, zapewniając energię elektryczną i cieplną ok. 30 tys. gospodarstw domowych. Po zwiedzeniu Zakładu wpisali się na koniec do księgi pamiątkowej, a od pana odprowadzającego otrzymali odblaskowe plecaki , a w środku drobne upominki przydatne do nauki. Wycieczka dostarczyła uczniom klasy 8A wiele wrażeń i przekonała, że był to dobrze spędzony czas. W dobrych humorach i bogatsi o nową wiedzę ekologiczną uczniowie wrócili do szkoły.