Konkurs terenowy: „Ziemia nasza planeta”

0
     W pięknych okolicznościach przyrody Parku Kasprowicza, w pobliżu amfiteatru i jeziora Rusałka 24 maja br. uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w   konkursie  ekologicznym „Ziemia nasza planeta.”. Dwuosobowe drużyny po drodze do celu szkicowały trasę do miejsca pierwszego postoju .Uczestnicy konkursu musieli też rozpoznać rośliny, krzewy i drzewa.
      Pierwszy postój miał miejsce w pobliżu pomnika Papieża. Tutaj uczniowie mieli za zadanie podać nazwę wodnego urządzenia oraz wymienić zjawisko i prawo w nim zastosowane, opisać działanie urządzenia.
      Drugi postój zaplanowany był przy Pomniku Trzech Orłów. Należało tutaj  podać nazwę ptaków drapieżnych widocznych na pomniku i podać trzy ich przystosowania do zdobywania pokarmu.
       W amfiteatrze z kolei uczestnicy rozwiązywali ekologiczny quiz .Rozpoznali pojemniki na segregację  śmieci i podali po trzy przykłady do danego pojemnika.
       Przy Rusałce podawali nazwę i pochodzenie jeziora, a także rozpoznawali znajdujące się w nim ptaki wodne i wymieniali różnicę w wyglądzie samicy i samca.
Tradycyjnie najlepsi otrzymali nagrody. A oto zwycięzcy:
I miejsce na poziomie klas 5 – kl. 5c Jadzia Stężała i Weronika Kamińska
I miejsce na poziomie klas 6 – kl. 6a Hanna Łuczak i Jan Przygodzki
I  miejsce na poziomie klas 7 – kl. 7b Szymon Buczkowski i Nikodem Barciak
Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności obserwacji przyrody!!!
Agnieszka Wojdat i Ewa Gajos – organizatorki konkursu

Komentarze zamknięte.