Konkurs Potyczki z „Panem Tadeuszem”

W obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyła się cała społeczność  Szkoły Podstawowej nr 46 w Szczecinie. Jednym z punktów uczczenia tego narodowego święta był przygotowany przez p. Gawęcką konkurs Potyczki z „Panem Tadeuszem”. Wszak Adam Mickiewicz, autor znanej nie tylko naszym rodakom epopei narodowej, to jeden z Wielkich Polaków.  Nie każdy wie, że omawiana w szkole od lat lektura Pan Tadeusz wpisana została w 2014 r. na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata.
Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych. W potyczkach wzięło udział sześć dwuosobowych zespołów. Rozegrano trzy konkurencje, które oceniane były przez jury w składzie: pani wicedyrektor Regina Olszańska oraz Nikola i Roksana – przedstawicielki najstarszych w szkole klas. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta i rozstrzygnęła się w kilkuetapowej dogrywce. Ostatecznie laur zwycięzcy przypadł zespołowi z klasy 8 B – Bartkowi i Miłoszowi, który przysłowiowym rzutem na taśmę wygrał z przedstawicielami klasy 8 A – Sofią i Danielem.
Nikoli i Artemowi z klasy 8 B – za pomoc w przygotowaniu imprezy, oraz wszystkim uczestnikom konkursu – WIELKIE DZIĘKI J.
I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem;
A com widział i słyszał, w księgi umieściłem.