Zwiedzanie tras podziemnych Szczecina

Dnia 4 lutego br. uczniowie klasy 8a wraz z wychowawczynią p. Ewą Gajos zwiedzali Podziemne Trasy Szczecina – podziemne trasy turystyczne, urządzone w schronach: przeciwlotniczym i przeciwatomowym, znajdujących się na terenie Szczecina w rejonie dworca głównego. Młodzież razem z przewodnikiem zwiedziła schron podążając trasą II wojny światowej. Znajdował on się na głębokości ok. 5 pięter.   Cała  przestrzeń  była tutaj zaaranżowana w taki sposób, aby oddawała  charakter życia w schronie. Uczniowie zobaczyli  liczne meble, przedmioty codziennego użytku. Od przewodnika dowiedzieli się jak wyglądało życie w schronie podczas nalotów. Usłyszeli efekty dźwiękowe i archiwalne nagrania. Przewodnik omówił również  technikę budowania schronu. Na pewno była to dla wszystkich niezapomniana atrakcja.