„Dzień Bezpiecznego Internetu 2021: pod hasłem „Działajmy razem!”

Na całym świecie dnia 9 lutego 2021 obchodzony jest  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to ma na celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Za pośrednictwem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu chcemy zwrócić uwagę na rolę użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska on-line.
Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas wydarzeń organizowanych w ramach DBI szczególnie podkreśla się możliwość wykorzystania internetu przez dzieci i młodzież w nauce, a także jako formę twórczej rozrywki.

W naszej szkole proponujemy Wam:
1. KONKURS NA NAJCIEKAWSZY PLAKAT „BEZPIECZNY INTERNET –DZIAŁAJMY RAZEM” (może być to zdjęcie plakatu ,zrobionego przez Ciebie dowolną techniką ,format dowolny ) Może być to praca zrobiona w programie PAINT i  przesłana w formie pliku do 9.02 do p.Marzeny Wawer na adres :
mwawer@lekcje.sp46.szczecin.pl
2.Zachęcamy wychowawców do przeprowadzenie lekcji wychowawczej na ten temat (materiały dodatkowe zostaną udostępnione wychowawcom mailem )
3.Quiz o bezpieczeństwie w sieci na  Classroomie  SU (już wkrótce).

Więcej informacji na temat Dnia Bezpiecznego Internetu znaleźć można na stronie http://www.saferinternet.pl/